Vanilla Sky Menu

Vanilla Sky

Menu

Lunch

Napoje

Lunch

Karta Win

W restauracji Vanilla Sky mogą Państwo poznać wina z najlepszych regionów winiarskich Europy i świata. W naszej kolekcji znajdują sie klasyki takie jak: Champagne Dom Perignon, Möet Chandon, wielkie włoskie Chianti, Brunello, czy też hiszpańskie wina z regionu Rioja, w tym rewelacyjne wina z winnic Marquesa de Murrieta.

Zwolennikom ekologicznych upraw winorośli prezentujemy wina z prężnie rozwijającego się regionu Burgenland w Austrii, z malowniczych rodzinnych winnic skupionyh na wschód od jeziora Neusiedler, miasteczka Gols, Illmitz czy Apetlon. Z regionu Seewinkel właśnie pochodzą rewelacyjne, musujące Sekty Szigeti, których odmiany: białą Muscat Ottonel i czerwoną Zweigelt, znajdziecie w naszej restauracji.

Szczególne miejsce w naszej piwnicy zajmują wina z winnic reżysera Francissa Forda Coppoli ze słonecznej Kalifornii, znakomite Syrah, Chardonnay, Claret.

Nie mogliśmy zapomnieć również o naszych krakowskich winach, z położonej w odległości zaledwie 6 km od Salwatora i restauracji Vanilla Sky winnicy Srebrna Góra. W pomieszczeniach należących do zakonu Kamedułów produkowane są wina ze szczepów: Pinot Gris, Hibernal, Regent, czy Cabernet Cortis, znakomicie nawiązujące do polskich tradycji winiarskich sięgających X w. Niech więc te wina dostarczą Państwu wiele radości i niezapomnianych przeżyć podczas ich degustacji.

Lunch

Menu Lato

 

 

Lunch

Świeże Mule

Do naszego menu dodajemy świeże mule, gotowane w wywarze z białym winem, czosnkiem i cebulką. Podajemy je w garnku, w porcjach dla 1-2 osób (450 g) oraz 2-3 osób (850 g). Do tego wyjątkowo smacznego dania polecamy wyjątkowe wino - prosto z Austrii.

Świeże mule serwujemy w Vanilla Sky w czwartki i piątki. Zapraszamy!