Restauracja Vanilla Sky

Położona w sercu krakowskiego Salwatora, na III piętrze Niebieski Art Hotel & Spa restauracja Vanilla Sky to wyjątkowe miejsce na kulinarnej mapie Krakowa. Kameralna atmosfera, lekka i delikatna kuchnia fusion, ponad 70 rodzajów win z Włoch, Hiszpanii i Austrii, Australii,  Izraela, USA oraz Polski ( z krakowskiej winnicy Srebrna Góra)  oraz urzekający widok z okien, sprawią, że tu nawet zwykły lunch zamienia się w wyjątkowy moment wytchnienia od codzienności.

 

Sekretem menu łączącego lekkie dania kuchni śródziemnomorskiej z elementami tradycyjnej kuchni polskiej są składniki, których nie spotkają Państwo w żadnej innej restauracji. Wybrane potrawy są wykonywane z produktów z BIO certyfikatem, pochodzących z ekologicznych upraw. Restauracja serwuje również tradycyjne pieczywo własnego wypieku. Karta menu jest zmieniana sezonowo, w związku z tym używamy najlepszych produktów dostępnych w danej porze roku.

 

 

Posiłek w Vanilla Sky to jednak nie tylko bogactwo zaskakujących smaków, lecz również wyjątkowe doznania estetyczne. Przestronne i eleganckie wnętrza restauracji prowadzą bezpośrednio na taras, z którego roztacza się malownicza panorama. Widok na wolno płynącą Wisłę do złudzenia przypomina ten przedstawiony na obrazie Claude’a Moneta „Sekwana w Argenteuil” znany również pod nazwą „Vanilla Sky”. Stąd też nazwa naszej restauracji.

 

 

Wnętrza Vanilla Sky mogą ugościć nawet 130 osób, dlatego jest to idealne miejsce, aby celebrować najważniejsze chwile w gronie bliskich i przyjaciół. Wyposażenie wnętrza umożliwia organizację zarówno uroczystego bankietu jak i zabawy tanecznej - integralną część sali stanowi profesjonalnie nagłośniony i oświetlony parkiet do tańca oraz miejsce dla zespołu muzycznego.


Chlubą Vanilla Sky jest również koncertowy fortepian Yamaha Grand Touch. Bywalcy restauracji mogą cieszyć się jego doskonałym dźwiękiem podczas koncertów na żywo oraz „Obiadów Przy Fortepianie”, które odbywają się w każdą niedzielę od 14 do 16 00. Fortepian na żywo rozbrzmiewa również wieczorami  od 19:30, od czwartku do soboty.


Gościom restauracji oferujemy bezpłatne miejsca w podziemnym garażu. Na najmłodszych czeka z kolei kolorowy, atrakcyjnie wyposażony pokój do zabaw (m.in. piłkarzyki, konsola Xbox).
 

Czekamy na Państwa codziennie od 7:00 do ostatniego gościa!*

 

 

* od 7:00 serwujemy śniadania w formie bufetu, od 12:00 - dania z karty