Vanilla SkyMenu

Vanilla Sky

Menu

Lunch

Napoje

Lunch

Karta Win

W restauracji Vanilla Sky mogą Państwo poznać wina z najlepszych regionów winiarskich Europy i świata. W naszej kolekcji znajdują sie klasyki takie jak: Champagne Dom Perignon, Möet Chandonhiszpańskie wina z regionu Rioja.

Zwolennikom ekologicznych upraw winorośli prezentujemy wina z prężnie rozwijającego się regionu Burgenland w Austrii, z malowniczych rodzinnych winnic skupionyh na wschód od jeziora Neusiedler, miasteczka Gols, Illmitz czy Apetlon. Z regionu Seewinkel właśnie pochodzą rewelacyjne, musujące Sekty Szigeti, których odmiany: białą Muscat Ottonel i czerwoną Zweigelt, znajdziecie w naszej restauracji.

Szczególne miejsce w naszej piwnicy zajmują wina z winnic reżysera Francissa Forda Coppoli ze słonecznej Kalifornii, znakomite Syrah, Chardonnay, Claret.

Nie mogliśmy zapomnieć również o naszych krakowskich winach, z położonej w odległości zaledwie 6 km od Salwatora i restauracji Vanilla Sky winnicy Srebrna Góra. W pomieszczeniach należących do zakonu Kamedułów produkowane są wina ze szczepów: Pinot Gris, Hibernal, Regent, czy Cabernet Cortis, znakomicie nawiązujące do polskich tradycji winiarskich sięgających X w. Niech więc te wina dostarczą Państwu wiele radości i niezapomnianych przeżyć podczas ich degustacji.